Інформація для батьків

 Протидія торгівлі людьми. Пам’ятка для батьків про безпеку дітей


Джерело: сайт Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/20398.html

Говоріть із дітьми про приватність. Розповідайте, яку інформацію про себе краще не публікувати (документи, дані кредитних карток, місцезнаходження).

✅ Налаштуйте приватний доступ до профілів, щоб контролювати, хто може бачити публікації дітей, хто може коментувати дописи тощо.

✅ Облаштуйте безпечне середовище для дітей із використанням технологій (перевірте, чи встановлені на комп'ютерах в школі та вдома антивірусні програми та чи оновлене ліцензійне програмне забезпечення).

✅ Встановлюйте складні паролі на телефони й комп’ютери та переконайтеся, що вони є на пристроях у дітей. І не забувайте про двофакторну аутентифікацію.

✅ Якщо дитина має онлайн-друга та хоче зустрітися із ним/нею вживу, то не дозволяйте йти на таку зустріч самостійно, люди не завжди можуть виявитися в реальному житті тими, ким видають себе в соцмережах.

✅ Говоріть із дітьми про їхню онлайн-активність. Цікавтеся тим, що вони роблять у інтернеті, із яких джерел отримують новини тощо.

✅ Важливо, щоб у дітей не виникало відчуття, що батьки їм не довіряють.

✅ Якщо діти користуються соціальними мережами, то потрібно знати, що їм має бути щонайменше 13 років для цього.

✅ Не забувайте про функцію батьківського контролю. За допомогою неї ви можете фільтрувати контент і профілі, за якими слідкують діти.

Три поради для дорослих

Виявляється, похвалу теж варто використовувати правильно. Чому важливо хвалити за старання? Коли дитина зіштовхнеться з труднощами, вона не боятиметься помилки, а навпаки, відчуватиме відповідальність за результат. Якщо хвалити виключно за обдарування, існує ймовірність, що дитина обиратиме тільки посильні завдання, побоюючись складніших. 

Як навчити дитину говорити правду, не приховуючи її? Якщо дитина відчуватиме, що правді (якою б вона не була) батьки будуть раді, їй не буде сенсу приховувати. Крім того, будь-який обман призводить до холодності і недовіри у відносинах, відтак говорити правду потрібно.

Що робити, коли дитина переживає? Зі сторони така проблема може здатися несуттєвою, дорослі, намагаючись підтримати, можуть говорити: «Це дрібниці, вони не варті твого хвилювання». Але, якщо дитина переживає, для неї це особисто важливо і якщо ми говоримо, що це неважливо, дитина може відчути, що її недостатньо розуміють. Вислухайте, підтримайте і спробуйте спільно подумати, як вирішити ситуацію. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні теми