Вправи на розвиток психічних процесів

Рекомендації для кращого запам’ятовування




Прийоми запам’ятовування

Використовуйте акроніми. Наприклад, щоб запам’ятати перелік слів, складіть з їхніх перших літер слово-підказку.

Підбирайте асоціації до слів, придумайте невеликий сюжет між перекладом і словом, яке потрібно запам’ятами. Наприклад, німецьке слово Fuchs (лисиця) - лисиця кольору "фуксія". Чим несподіванішим буде порівняння, тим краще. 

Використовуйте рими - поєднайте слово із співзвучним йому за закінченням.

Створіть невеликі картки, на одній стороні якої напишіть іншомовне слово, а на звороті - переклад. Періодично переглядайте їх.




Розвиваємо уяву

Метод «Що буде, коли…»

Спосіб створити новий продукт в результаті певних розумових дій. Наприклад, що буде, коли зникнуть хмари? Виконання таких завдань не тільки розвиває уяву, але й дозволяє краще зрозуміти взаємозв’язок об’єктів реального світу.

Незвичайні способи застосування

Більшість людей викидають порожні картонні коробки, пластикові пляшки, газети, але ці речі можуть мати безліч цікавих і незвичайних способів використання. Потрібно придумати якнайбільше таких цікавих і незвичайних способів. Не варто обмежуватися тільки такими способами, які доводилося спостерігати. 


Цікаве речення


Потрібно придумати речення, що складаються з чотирьох слів, у яких кожне слово починається із вказаної букви, наприклад: К В Д З. Використовуйте букви тільки в такому порядку, не міняючи їх місцями. Приклад: «Квіти володіють дивовижним запахом», «Катерина виконала домашнє завдання» тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні теми